» جستجو در سايت :     اخبار سايت     محصولات     مقالات
 • روش استفاده از سايت
 • قوانين استفاده از سايت
 • عضويت در سايت
 •   IraqiMarketing.com
    AfghanMarketing.com
    rutrade.com
    parsbazar.com
 • يكشنبه 5 خرداد 1398
 • Sunday 26 May 2019
 • بازاريابي و همکاري
 • فرم درخواست اطلاعات
 • سايتهاي ديگر
 • نقشه سايت
 • بنر هاي تبليغاتي
 • سبد خريد شما
 •     بنر هاي تبليغاتي
   

   
      آخرين محصولات
  » خبرگزاری صدای افغان - آوا
  » polycarbonate sheet
  » فروش انواع چرخ گوشت صنعتی
  » انواع تجهیزات و لوازم ، قطعات و ...
  » ice cream counter
  » درخواست همکاری شرکت روسی تولید ...
  » ملات آماده پارس
  » seafood display counter
  » confectionery display cases
  » زعفران
  » انواع روفرشی
  » اندرونه حلال خوراکی مرغ
  » مرغ منجمد کارتنی 01
  » قند مایع خرما(شهدخرما-شیره خرما)
  » قند مایع خرما(شهدخرما-شیره خرما)
  » رب صادراتی
  » ایزوگام
  » صنایع اتوماسیون سخنور
  » ارد ستاره
  » اعطاي نمايندگي محصولات لبني
  » فروش سيمان زير قيمت بازار
  » گیلسونایت(قیر طبیعی)Gilsonite , natural ...
  » فروش ماشین آلات صنایع غذایی
  » sunflower oil
  » سنگ یکپارچه
  » نایلون
  » Titanium and Titanium alloy Bar
  » فولاد
  » انواع لوله های مانیسمان و انواع ...
  » اعلام مشخصات و قیمت آرد گندم
  » برق اضطراری Ups
  » آب معدنی
  » تندیس تبلیغاتی
  » اعلام مشخصات و قیمت گازوئيل
  » اعلام مشخصات و قیمت سيمان
  » اعلام مشخصات و قیمت گندم
  » اعلام مشخصات و قیمت آرد
  » انواع ماشين آلات صنعتي
  » شركت فني مهندسي (توان طرح شمال)
  » فروش نقدی دستمال کاغذی فرات
  » فروش نقدی دستمال کاغذی فرات
  » لوله پلی اتیلن واتصالات pvc
  » Domestic refrigerator and freezer
  » tractor
  » آرد و گندم از هر کلاس
  » درخت خرما
  » ES 890
  » ES30AB
  » ES30A
  » ES30
  » esf23
  » esf22
  » ES23AB
  » ES23A
  » ES23
  » ES41AB
  » Es41B
  » 1
  » ES 555
  » ES 777
  » ES 666
  » ES 420
  » ES 445
  » ES 440
  » ES 410
  آمار سايت
 • تعداد محصولات : 330 محصول
 • تعداد اعضاء : 537 عضو
 • تعداد مقالات : 42 مقاله
 •     آمار بازديد ها
    بازديد کل : 622516 نفر
    بازديد امروز : 55 نفر

    بازديد ديروز : 142 نفر

    آنلاين : 7 نفر

  بخش خصوصی حامی دولت در الحاق به سازمان تجارت جهانی  الحاق به سازمان تجارت جهانی از آن رو یکی از نشانه های بزرگ جهانی شدن است که نه فقط تجارت بلکه کلیت اقتصاد و قوانین مربوطه در کشور را در هماهنگی و یکرنگی با قوانین و مقررات جهانی و بین المللی به طور قطع تحت تاثیر جدی قرار می دهد تا آنجا که برخی از این قوانین به حدی تغییر خواهند کرد که موجودی دیگر خواهند شد.
  همین باعث شده است که جهانی شدن با ابعاد گسترده خویش غالبا به معنی باز شدن درهای اقتصاد و اجتماع کشور و بلکه به یک معنی سیاست آن به روی جهان تلقی شود،در این تلقی از جهانی شدن، کشور، موجودی دست بسته انگاشته می شود که هیچ اختیاری از خود نداشته و هر بلایی را برای دست یافتن به آتیه ای واهی به ناچار می پذیرد.
  در واقع این نگرش به جهانی شدن، چالش های جهانی شدن برای کشور را بلامنازع دانسته وخود را فاقد هرگونه سلاح و یاابزار برابر برای رویارویی با آن چالش ها می پندارد.
  به همین جهت است که بد پنداران، الحاق کشورمان به این سازمان را، حتی اگر موانع پیش روی از جای برخیزد، به صلاح ملک و مملکت ایران زمین ندانسته و آن را باعث بیکاری و نگون بختی اقتصاد کشور می دانند.
  اما خوش پنداران بر این باورند که جهانی شدن و در راس آن، الحاق به سازمان جهانی تجارت، درهای بسته اقتصاد و تجارت دیگر کشورها را به روی ما و بازرگانان ما خواهد گشود و ما که در تولید برخی کالاها و خدمات، خود را دارای مزیت نسبی پنداریم به آسانی آب خوردن به بازارهای جهانی راه خواهیمه یافت؛ کالاهای ما فروش خواهد رفت؛ سیل ارز خارجی به حساب هایمان واریز خواهد شد؛ بیکاری از کشورمان رخت برخواهد بست و همای سعادت بر شانه های نقشه گربه نشان خواهد نشست.
  پندارهای این دو گروه که ذکر آن هم درست است و هم نادرست. معروف است که جهانی شدن هم چالش آور است و هم فراهم کننده فرصت، الحاق به سازمان جهانی تجارت نیز به عنوان پرچم جهانی شدن همین گونه است یعنی هم در بردارنده چالش است و هم زاینده فرصت
  آگاهی از روند و علت ها و معلول ها و زمان شناسی و زمانه دانی و حرکت سریع و دقیق مدیریت کشور می تواند فرصت های ما را به حداکثر فعلیت و چالش ها را به حداقل آن برساند. این دستان مدیران پرتوان است که خواهد توانست با آگاهی از نیازها و توانمندی های کشور و شناخت طرف های مذاکره و احاطه بر روش ها و فنون تعامل با اغیار، در مسیر مذاکرات، ما را به پیروز میدان نبرد چالش ها و فرصت ها مبدل سازد. پس حقیقت این است که ما باید عصاره تنبلی و خود محوری و بزرگ بینی را به هر نحو ممکن از خود دور سازیم، تکانی به تن رنجور تجارت و اقتصاد خویش دهیم و حرکتی انقلابی را برای غلبه فرصت ها بر چالش های الحاق بیاندازیم، تنها در این صورت است که چالش ها ما را نخواهد بلعید.
  پس به عبارت دیگر، فعلیت چالشها و بالقوه بودن فرصت ها دلیلی برای ملحق نشدن به این سازمان نخواهد بود چه اینکه جهانی شدن رودی پرخروش است که تنها می توانی، اگر بدانی، بر امواج آن سواری کنی اما کنار امن ندارد که از آن بر امان باشی، با حاشیه گزینی و برج عاج نشینی، موج ما را خواهد برد بی آنکه بتوانیم از آن بهره ای ببریم.
  چین را نگاه کنید، درخواهید یافت با این که قبل از پیوستن به سازمان جهانی تجارت، بازار دنیا را تحت تاثیر قرار داده بود و می توانست بهمان صورت به پیش برود خود را ناچار از الحاق دید. لذا پس از 15 سال مذاکره به آن سازمان پیوست.
  ما در اقتصاد و تجارت زورمندتر از چین نیستیم و وضعیت فعلی گواه روشنی بر این مدعاست. اما درس دیگری نیز باید از چین و ماچینیان آموخت: کار و تلاش بی وقفه قبل از الحاق و بالا بردن کمیت و کیفیت تولید کالا و خدمات در کشور برای آنکه به وقت ورود به سازمانی که همه منتظرند تا شما را ببلعند، چونمان شیری غران، رقیبان را به مصلحت اندیشی و امتیاز دهی وادارید.
  پس تا اینجا دانستیم که باید ابتدا از خود شروع کنیم و به تمرین فراوان قبل از آغاز زورآزمایی خود را آماده سازیم و سیاست بدانیم و روندها بشناسیم تا راه از بیراه جدا کنیم چه این که این عرصه همانگونه که گفته آمد تنها عرصه تجارت و تعرفه نیست که میدان اقتصاد و سیاست است.
  گذشته از اینها، قرار نیست که تجارتی آزاد و بدون حد و حصر با دنیا برقرار کنیم. درست است که حریفان از ما بیش از توانمان طلب خواهند کرد اما چنین نیست که ما همه خواسته های ایشان را بپذیریم و اگر بپذیریم بی شرط متقابل و اخذ امتیازی درخور باشد.
  گذشته از تمرین تولید و بالا بردن کیفیت، باید بدانیم و بتوانیم با ایشان آنگونه که شایسته ایرانیان است مذاکره کنیم وانشاء الله با وجود کارشناسان و مدیرانی سیاست شناس و دنیا دیده و زبان دان و اقتصاد دان، و با فرصتی چند ساله در مذاکرات چنین خواهد شد.
  اما بخش خصوصی چه نقشی دارد؟ اگر تاکنون موانع قانونی برای ورود جدی به عرصه اقتصاد کشور وجود داشت، ابلاغ سیاست های کلی ذیل اصل 44 قانون اساسی این موانع را از پیش پای بخش خصوصی برداشت.البته تا اجرای کامل آن راه درازی در پیش داریم اما باید پذیرفت که راه باز است و اکنون باید گفت که دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.
  در این میان نقش بخش خصوصی برای دست یافتن به جایگاهی شایسته و توانمند برای تعامل موثر و سودمند با دنیا به چند باید ختم می شود. بخش خصوصی اعم از تولید کنندگان، صادر کنندگان و وارد کنندگان به عنوان مشاوران امین دولت، ابتدا باید ضمن انتقال خواسته های معقول و قانونی خود به دولت و مذاکره کنندگان، ایشان را حامی خود بداند و به ایشان اعتماد روا دارد تا ثبات سیاست ها که سرلوحه کار دولتمردان در الحاق به سازمان است مانعی بر مسیر الحاق تلقی نشود، دوم اینکه باید خود را با روندهای جهانی، قوانین مربوطه، و روش های خرد و کلان فتح بازارهای بین المللی آشنا سازد.
  لذا بر همین اساس در سومین قدم باید ضمن تغییر روش های تولید، وابستگی خود را به سیاست های حمایتی دولت کاهش دهد هر چند دولت بخاهد این سیاستها ادامه یابد. در یک اقتصاد جهانی شده، اگرچه حمایت کماکان حیات دارد اما فضای حیاتی کمی در اختیار خواهدداشت و بهانه های فراوان و محکمی لازم است تا این فضای حیاتی را نگاهبانی کرد.
  گذشته از بخش کشاورزی که کماکان به طور سنتی تولید می کند و ضرورت تغییر بنیانی در آن احساس می شود شرکت های کوچک و متوسط که بیش از 60 درصد کل نیروی کار را در بخش صنعت تشکیل می دهند باید خود را مجهز ساخته و آماده تغییرات شوند تا از روند الحاق گزندی نبینند.
  همه اینها که گفته شد بخشی از آن تمرینی است که هم دولت و هم صاحبان تولید و تجارت باید صورت دهند تا رستم فرصت بر اسفندیار چالش در میدان مذاکره و عمل ظفر یابد.
  در یک کلام، نه تنها بخش دولتی بلکه بخش خصوصی نیز اید با کسب انعطاف لازم خود را به این مدیریت ها مجهز سازند: مدیریت شناخت و ارتباط که سیاست های تجاری و ا دنیا را می شناسد و به مجموعه تحت امر خویش می شناساند و آنگاه با جهان پیرامونی به نحوی هدایت شده ارتباط برقرار می کند؛ مدیریت تغییر، که برای کسب سود بیشتر، تغییرات بنیادین در عرصه اقتصاد و تجارت را مدیریت می کند و یا سازمان خود را با آن تغییرات وقف می دهد و پایه های جدید آن را مستقل از حمایت های رخوت آور پی ریزی می کند بی آنکه بخواهد به بهانه تغییر، متضرر شود؛ و در نهایت مدیریت سرعت، که سیاست های اقتصادی و سازمان خود را پا به پای تحولات حجهانی به پیش می برد بی آنه از ارزش ها و اصول خود دست بردارد. همه اینها که گفته شد مدیرانی لایق، آگاه، متعهد، دلسوز، کاردان، جوان، نوگرا و پایبند به اصول را می طلبد کمه این فرایند پرپیچ و خم را با درایت هدایت کنند  در تاريخ : يكشنبه 9 تير 1387 ساعت 10:36:27   
  'شرکت های وارد کننده مواد بی کیفیت غذایی به سارنوالی معرفی می شوند'نجیب نصیح- کابلدوشنبه ٣١ سرطان ١٣٩٢ ساعت ... ادامه
  دوشنبه ۳۱ سرطان ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۴۴ آخرین به روز رسانی در دوشنبه ۳۱ سرطان ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۵۱ نوشته شده توسط Shakeela Ahbrimkhil بازرس ... ادامه
  قرار است نمایشگاه بین المللی سه روزه از سوی اتاق تجارت و صنایع افغانستان و انجمن صنعتکاران و بازرگانان افغان-ترک، در ... ادامه
      ورود به سايت
  نام کاربري   :  
  کلمه عبور   :  
  ثبت نام در سايت
      مقالات
  » گذري بر مندوي ( بازار ) شهر كابل ...
  » نگاهي به چالش هاي روابط ...
  » تبصره کوتاه پیرامون مجمع ...
  » نقش انتظامی دولت در اقتصاد بازار
  » پولشویی و اثرات زیانبار آن بر ...
  » همسانگرائی اقتصادی و کثرتگرائی ...
  » افغانستان در مرحله گذار از نظام ...
  » ثبات و توسعه، سیاست ایران در ...
  » پولشویی و اثرات زیانبار آن در ...
  » تبصره کوتاه پیرامون مجمع ...
  » اقتصاد جهانی و صندوق بين المللی ...
  » افغانستان در مرحله گذار از نظام ...
  » رشد اقتصادی
  » 5 هزار قلم تجارتی افغان از ...
  » ۶۰ ‬درصد بودجه افغانستان در ...
  » قرار داد اعمار ۳۰ مکتب در ولایت ...
  » ايجاد انگيزه در كاركنان
  » چرا موفق و پولدار نمی شویم
  » استخراج ‘غیرقانونی’ معادن در ...
  » جريان سرمايه گذاري خارجي در ...
  » چگونه مانند یک سرمایه‌گذار فکر ...
  » بخش خصوصی حامی دولت در الحاق به ...
  » آشنايي با جغرافياي كشور ...
  » هیأت رئیسه کمیته ایرانی اتاق ...
  » به زودی زمانی خواهد رسید که ...
      آخرين اخبار
  » نگاهی به رشد اقتصادی افغانستان ...
  » توافقنامه ترانزیتی میان ...
  » .نخستین آزمایشگاه مواد غذایی در ...
  » .افزایش ۵۰ درصدی در میزان تولید ...
  » 'ایران و تاجیکستان به رفع ...
  » صدور برق ایران به افغانستان ...
  » نمایشگاه مشترک ایران و ...
  » بی توجهی به سرک ها، شاهرگهای ...
  » ازدواج پر خرج با وام و قرض در ...
  » استخراج نفت از ذخایر شمال ...
  » تاجران افغان در بندر چابهار ...
  » آغاز کار شبکه برق سرپل
  » اعتصاب کاری شرکت های حمل و نقل ...
  » ناامنی و اعتصاب رانندگان در هرات
  » کنترل بازار مواد نفتی از سوی ...
  » افزایش 27 درصدی عواید گمرک هرات
  » انتقال گاز از حیرتان به کابل
  » افزایش حاصلات زعفران در هرات
  » توزیع گاز از سوی وزارت تجارت
  » اتاقهای تجارت: وزارت تجارت ...
  » عدم شفافیت در 80 درصد پروژه ها
  » کاهش طمع سود در صادرات سوخت/ ...
  » افتتاح راه آهن حیرتان به مزار ...
  » افزایش قیمت ها، در آستانه ی عید
  » صادرات ۲۰ هزار تن كالا از ایران ...
  » حاجی نادرشاه: «افغانستان به ...
  » در اوایل سپتمبر ملاقات روسای ...
  » آمادگی "گازپروم" برای ...
  » احداث پل دوم رودخانه مرزي ايران ...
  » هيات تجاري افغانستان از شهر ...
   
    عضويت در خبر نامه
                  Set as HomePage Add to Favorites Copyright © 2006   b2b marketing   © All Rights Reserved .       Powered & Desigend By Arveen Tazh Afarin